• Ředitelské volno

• Vzhledem k přerušení dodávky elektrické energie je

• 13.5.2024 uděleno ředitelské volno

Zákonní zástupci žáků navštěvujících družinu se mohou dohodnout v DDM na programu v tento den.

Děkujeme za pochopení.

• První pomoc

• V úterý 24.4., naši školu navštívil delegát Červeného kříže pan V.Dytrych. Tentokrát si základy první pomoci poslechli a vyzkoušeli žáci II.stupniě. Panu Dytrychovi posíláme obrovské poděkování za velmi profesionální, a laskavý přístup. Vážíme si navázané spolupráce.

• Matematická olympiáda

• Gratulujeme žákovi 7. třídy Michalu Santo za výborný úspěch v okresním kole Matematické olympiády v kategorii Z7 v Chebu.  Michal se umístil na 3. místě s 12 body. Byl jediným zástupcem žáků základních škol mezi žáky nižších gymnázií. O to je jeho úspěch větší.

• Informace o třídních schůzkách

• Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 25. 4. 2024 od:

• 1. stupeň 16:30 - 17:30
            • 2. stupeň 17:00 - 18:00

Těšíme se na společné setkání.

• Učební pomůcka z iniciativy žáků

• Stává se již tradicí, že si žáci devátého ročníku projektově připraví vhodnou učební pomůcku pro své mladší spolužáky. Letošní ročník navrhl a připravil atlas vybraných sladkovodních ryb, který mistrně a levně zhotovil z odpadového kartonu. Vedoucím projektu, zadavatelem jednotlivých prací a hodnotitelem byla vynikající Rebeka Glazerová. Výsledek jejich snahy můžete vidět v učebně přírodopisu.

• Po Velikonocích o Velikonocích

• Přeshraniční velikonoční tvoření

Tak jako loni, i letos jsme se rádi sešli se zástupci Gymnázia v Markneukirchenu a strávili s nimi dopoledne na tradičních velikonočních dílnách 21.3.2024 v Kulturním centru v Lubech. Umělecké zaměření německých gymnazistů se promítlo do atmosféry setkání, které dokreslila i dvojjazyčná pěvecká vystoupení našich i německých dětí. Chuť tvořit na obou stranách pomohla překonávat jazykovou bariéru a žáci si vzájemně zcela přirozeně obohacovali slovní zásobu.  Těšíme se na příští rok!

Velikonoční veselí

Jsme rádi, že jsme se jako škola mohli 21.3. 2024 zapojit do odpolední akce města nazvané Velikonoční veselí. S našimi žáky jsme připravili dílničky s tradičním i netradičním tvořením a musíme říct, že nás potěšila vysoká účast i radost z toho, co se povedlo vyrobit. To máme v Lubech šikovných dětí!

Lubská škola v Muzeu Cheb

Již několikátý rok se naše škola zúčastňuje přehlídky velikonočních tradic a zvyků v Muzeu v Chebu.
            I letos se povedlo veřejnosti ukázat, že v Lubech ctíme tradice a předáváme zkušenosti mladším, kteří hodnotu zvyků udržují dál. Všem účastníkům patří velké poděkování. Není běžné, aby žáci bez očekávání medaile, ceny, diplomu zcela nezištně strávili celý den, ve svém volnu, na akci jen proto, aby šířili dobré jméno města a školy.