• Vítání jara - velikonoční tradice

• Velikonoce vnímáme nejen jako významný křesťanský svátek, ale i jako období vítání jara, k němuž se váže řada zvyků a tradic. A právě ty jsme si spolu se žáky chtěli připomenout. Každá třída si se svým třídním učitelem připravila materiál, vytvořila společný plán a výsledkem byly zajímavé aktivity. Někteří se rozhodli přivítat jaro  a vyšli si do přírody hledat bezové větvičky pro výrobu píšťalek, jiní pozorovali květiny, stromy. Některé třídy se rozhodly namalovat co nejkrásnější velikonoční kraslici, vyráběly se pomlázky, veselé jarní domečky a starší žáci vyráběli zajímavé geovejce.

• Matematický Klokan

• Dne 22.3.2024 se i žáci naší školy zúčastnili celostátní soutěže Matematický Klokan, který probíhal v několika kategoriích. Druhé a třetí třídy soutěžily k kategorii Cvrček, čtvrté a páté třídy v kategorii Klokánek, šesté a sedmé třídy v kategorii Benjamín a osmé a deváté třídy v kategorii Kadet. Náročnost cvičení byla bodově odstupňována a žáci měli na jejich řešení 60 minut bez kalkulačky a tabulek. Jsme rádi, že soutěž nikdo nevzdal a všichni hledali správná řešení. Zveřejňujeme nejúspěšnější účastníky v jednotlivých kategoriích.

• Úspěch v krajském kole zeměpisné olympiády

• Obrovská gratulace náleží Michalovi Santovi ze sedmé třídy. Zúčastnil se zeměpisné olympiády, získal 1. místo v okresním kole v Chebu a postoupil do krajského kola, které probíhalo na Gymnáziu v Sokolově. Díky svým znalostem, ale i vlastnímu zájmu, širokému rozhledu se opět prosadil v nelehké konkurenci účastníků z jiných škol. Získal 3. místo a my děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Poděkování patří i panu učiteli Pecháčkovi za přípravu a podporu Michala.

• Zdravověda s Červeným křížem

• Nikdy nevíme, do jaké situace se v životě dostaneme a kdy budeme potřebovat sami první pomoc, nebo ji my budeme muset poskytnout. Chceme, aby i naši žáci tuto dovednost ovládali, a tak jsme pozvali studenta vysoké školy, pracovníka Červeného kříže. Navštívil všechny třídy na I.stupni a žáci si s kvalifikovaným komentářem mohli na sobě i na figuríně vyzkoušet obvazovou techniku, masáž srdce, stabilizovanou polohu aj. Děkujeme.

• Myslivecká přehlídka vábniček

• Luby mohou být právem pyšní na svoji přírodu. Město leží v Lubské vrchovině a téměř 40% tvoří lesy. Není tedy divu, že je zde i silná tradice myslivosti, která se promítá i do života žáků.. Ve škole probíhá celoroční sběr kaštanů, žaludů, zeleniny pro krmení zvěře, žáci mají možnost sledovat a podporovat uzdravování raněných zvířat v záchranné stanici, podílet se na úklidu lesa, lesoparku. 21. 3. jsme do školy pozvali odborníka – myslivce pana Svobodu, majitele největší sbírky vábniček v Evropě
            a uznávaného rozhodčího v této soutěžní disciplíně. Žáci slyšeli vábniček napodobující zvuky nejrůznějších ptáků, vysoké zvěře a dalších obyvatel lesů, luk. Dověděli se zajímavosti i humorné postřehy myslivců. Tak například, že domorodcem našich lesů je jelen evropský, ovšem v současnosti se v lesích objevuje jiný  druh nasazený z Japonska jelen sika. Jeleni shazují paroží a je legrační sledovat, jak se ten den pohybují, chodí trochu nakřivo. Příjemné publikum pak na závěr dostalo dárek, žáci si odnesli tematická pexesa, omalovánky, komiksové příběhy, záložky a tužky.