• Vánoční dílny

• Blíží se adventní čas, Vánoce a ve škole se nezahálelo, ani nezahálí. Spolu se žáky jsme se velmi rádi zapojili do iniciativy organizace Luby v akci. Dne 24.11. se v Kulturním domě organizátorům, zástupcům města i našim žákům a rodičům podařilo vytvořit opravdu kouzelnou atmosféru provoněnou vanilkou, perníkem i skořicí. Naši žáci pomáhali, sdíleli své nápady, nabídli své šikovné ruce, a tak Vánoční dílny měly i díky nim velký úspěch. Paní učitelka Malčeková spolu se žáky jemně podtrhla sváteční náladu koledami a vánočními písněmi. Všem děkujeme za krásné odpoledne. Obrovské poděkování patří především paní učitelce Kutmanové za její pracovitost, nápaditost i dar nadchnout své okolí pro tak příjemnou akci.

• Halloweenská stezka odvahy

• Dne 3. 11. 2023 se na naší škole konala Halloweenská stezka odvahy. Tuto akci pořádali žáci 9. třídy ve spolupráci s učiteli, jejichž duchové byli nezastupitelnou kulisou večera. Stezka vedla chodbami i učebnami a odvážlivci museli překonat různá stanoviště, kde potkávali strašidelné postavy, jako klauny, panenky, zdravotní sestřičky, upíry nebo jeptišky, jež dohlížely na účastníky a plnění úkolů.
            Stezka byla určena pro žáky třetí až osmé třídy. I když se možná některé děti trošku bály, byla to především zábava a čas strávený ve škole i jinak než jen učením. Po skončení akce dohlédli deváťáci na odchod všech strašidel a duchů a školu opět připravili na výuku. Odměnou jim bylo přespání v malé tělocvičně.

• Veletrh pracovních příležitostí

• Dne 8.11. jsme se zúčastnili s devátou třídou veletrhu pracovních příležitostí v KC Svoboda v Chebu. Veletrh pracovních příležitostí byl zaměřen na podporu zaměstnanosti v regionu, na prezentaci firem v regionu a na přípravu studentů na vstup na pracovní trh. Program veletrhu byl obohacen o workshopy na téma: Životopis, který zaujme, Úspěšný pracovní pohovor a Jak a kde najít práci. Žáci se také připojili k doprovodnému programu, který se týkal poradenství v oblasti stylu a vizáže. Celé dopoledne jsme si v KC Svoboda užili, dokonce jsme si mohli zatočit kolem štěstí, kdy žáci vyhráli první cenu.

• Společné čtení v MŠ

• Až Martin přijede na bílém koni, to teprve začne skutečná zima! Žáci 2.třídy si čekání na sníh zpestřili čtením legendy o sv. Martinu. Chtěli se podělit o zajímavosti a zároveň ukázat, co vše se ve škole naučili. Vypravili se tedy 8. listopadu do místní mateřské školy. Žáci četli předškolákům legendu o sv. Martinu, společně s dětmi z MŠ recitovali, plnili úkoly, zpracovávali tematické pracovní listy a pomáhali s výrobou „svatomartinského“ koně. Spolu s budoucími prvňáčky si na závěr zazpívali písničku. Společná akce se podařila a všem, žákům i předškolákům, se moc líbila. Už se moc těší na další setkání, které se ponese v duchu Vánoc.

Mgr. K. Pittroffová

• Informace o zkráceném vyučování

• Vážení rodiče,

z organizačních důvodů proběhne dne 13. 11. v pondělí výuka i s ohledem na klidný a bezpečný průběh vydávání obědů ve školní jídelně ve zkráceném režimu dle níže uvedeného harmonogramu:

1.a 2., 3. třídy ...konec výuky v 11.15

4. a 5. třídy konec výuky v 11.25

6. a 7. a 8. třídy konec v 11.40

9.roč. cca ve 12.20 dle konce testování

Děkujeme za pochopení vedení školy.